prosecco.sk banner

Le Colture Rosé Prosecco Brut - DOC, 11%, 0,75l

Le Colture Rosé Prosecco Brut - DOC

Vinárstvo: Azienda Agricola Le Colture di Ruggeri Cesare & c. s.s. Societa' Agricola
Zvyškový cukor: 9 g/l
Kategória:
Brut
Odroda: 70 % Chardonnay, 30% Merlot
Kyseliny: 5,30 g/l
Tlak vo fľaši: 4,5 bar
Ročná produkcia: 9.000 fliaš
Objem: 0,75 l
Alkohol: 12,50 %
Teplota pre servírovanie: 7-8 °C
Skladovanie:
Chladné a tmavé miesto pri teplote 12-15°C korkom hore. Neodporúčame dlhodobo skladovať v chladničke.

Toto šumivé víno je vyrobené metódou Charmat. Vzniká zmiešaním odrody Merlot a odrody Chardonnay zozbieraného iba z vlastných viníc. Po zbere, ktorý sa koná v októbri, sa hrozno Merlot nechá na krátky čas po jemnom lisovaní na šupkách. Len čo sa dosiahne požadovaná farba, šťava uvoľnená z koží sa podrobí čiastočnej fermentácii v oceľových kadiach pri kontrolovanej teplote 18° C.
Čiastočná fermentácia prebieha, keď vysoký stupeň muštu vďaka zriedeniu umožňuje získať elegantnejšie a jemnejšie víno. V uzavretých oceľových kadiach sa potom pripraví cuvee so Chardonnay. Následne sa toto cuvee podrobí sekundárnej fermentácii pomocou Charmatovej metódy v uzavretých oceľových kadiach po dobu približne troch mesiacov. Konečným výsledkom je sekt brilantne ružovej farby s jemným a trvácnym perlením. 

Odporúča sa ako aperitív alebo ako príloha k rôznym jedlám, počnúc predjedlami, grilovanou zeleninou, bielym mäsom alebo jedlami z rýb.

Vinárstvo :
Le Colture
Objem:
0,75L
Obsah cukru:
9-10 g/l
Región:
Valdobbiadene
Výrobca: Le Colture
Dostupnosť: skladom
Cena bez DPH: 9.25
11.10
KS

 

Le Colture

LE COLTURE ROSÉ BRUT

Toto šumivé víno vyrobené dlhou verziou metódy Charmat a je zmesou Merlot a Chardonnay pestovaných vo vlastných vinohradoch v oblasti Montello. Pôsobí zvodne, žiarivo ružovo a má dlho pretrvávajúce jemné perlenie. Vo vôňi možno cítiť bohaté vône červených lesných plodov spolu s okvetnými lístkami ruží, čerstvým pečivom a kvasinkami. Chuť je výrazná, svieža, plná. Má suchú a dlhú dochuť, vďaka ktorej si môžete vychutnať lahodne príjemné víno.

Farba Ružová
Perlivosť Jemná, pretrvávajúca
Vôňa Lesné plody, kvety ruží
Chuť Suchá, plná, svieža