prosecco.sk banner

GEMIN Extra Brut Pioniere Valdobbiadene Prosecco DOCG, 12,00%, 0,75l

NÁŠ TIP FITNESS Premium

Gemin Pioniere - Brut Nature Rive di Santo Stefano
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG

Vinárstvo: Gemin spumanti
Zvyškový cukor: 0 g/l
Kategória:
Brut Nature
Odroda: 100% Glera
Kyseliny: 5,50 g/l
Tlak vo fľaši: 5 bar
Ročná produkcia: 5.000 fliaš
Objem: 0,75l
Alkohol: 12,00 %
Teplota pre servírovanie: 6-8°C
Skladovanie:
Chladné a tmavé miesto pri teplote 12-15°C korkom hore. Neodporúčame dlhodobo skladovať v chladničke.
Vinárstvo :
Gemin Spumanti
Objem:
0,75L
Obsah cukru:
0 g/l
Región:
Valdobbiadene
Výrobca: Gemin Spumanti
Dostupnosť: na sklade
14.96 bez DPH
17.95 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

 

Gemin Spumanti

GEMIN PIONIERE BRUT NATURE
RIVE DI SANTO STEFANO

Prvý krát uvedené na trh ako limitovaná edícia k 40. výročiu založenia vinárstva GEMIN. Keďže toto víno malo u zákazníkov obrovský úspech, v GEMIN sa rozodli, že ostane v ponuke aj nadaľej. Každá fľaša je zabalená v exkluzívnom darčekovom papieri.

Šumivé víno, ktoré odráža históriu spoločnosti. Symbol vinárskej tradície GEMIN. Jeho meno je PIONEER, na počesť zakladateľa Gemina, jedného z prvých vinárov, ktorý vyrábal Prosecco vo Valdobbiadene. Hrozno pochádza z jediného vinohradu, nachádzajúceho sa v jednej z najviac kopcovitých oblastí, Santo Stefano. Je tvorené veľmi starým viničom. Druhotné kvasenie prebieha 6 mesiacov v autokláve a ďalšie 4 mesiace víno dozrieva vo fľaši. Takto dozrie na  jedinečný a nenapodobiteľný nápoj svojho druhu. Výraba sa v obmedzenom počte fľaš.

" Fitness prosecco :) " - nemá žiadny zvyškový cukor.

Farba Veľmi svetlá slamová
Perlivosť Jemná
Vôňa Svieža kvetinová
Chuť Suchá a intenzívna
 

 

 
 
Gemin Spumanti

SPUMANTI GEMIN BORTOLOMIOL GUGLIELMO SRL

Príbeh vinárstva sa začína v roku 1978, keď Guglielmo Bortolomiol opúšťa rodinný podnik, ktorého súčasťou bol od 50. rokov 20. storočia, a založil Spumanti Gemin di Valdobbiadene.

Guglielmo, ktorý má rovnaké meno ako jeho otec, mal už od malička prezývku Gemin a preto sa tak rozhodol nazvať svoju novú spoločnosti. Názov zvolený na základe rodinnej tradície, naznačoval lásku Guglielma ku krajine a jej hodnotám.

Od roku 1985 sa spoločnosť neustále rozširovala. Postavila sa nová pivnica pre spracovanie hrozna a nové sklady. Vinárstvo Spumanti Gemin je lemované historickou oblasťou Prà dell'Ort, v ktorej má päť hektárov viníc v najlukratívnejších lokalitách medzi Riva de Milán, San Vito a San Marco. Tieto sú považované za jedni z najkvalitnejších oblastí vo Valdobbiadene.

Rok 1999 je rozhodujúcim bodom obratu, Paola Bortolomiol a jej manžel Alvio Stramare preberajú riadenie spoločnosti. Zachovávajú hodnoty Guglielma a neustále vinárstvo zlepšujú. Investujú do obnovy sídla, do nových technológii pre spracovanie vína, rozšírenia viníc. Taktiež do nových výsadieb a sofistikovaných zavlažovacích systémov.

Rodina však stále zostáva v centre všetkého: Paola a Alvio zapájajú do starostlivosti o vinárstvo aj svojich synov Luigiho, budúceho enológa, a dvojčatá Elisabettu a Luca. Novou generáciou je zaručená kontinuita rodinnej tradície, ktorá si zakladá na autenticite a tradícii regiónu.

V súčasnosti je spoločnosť známa a oceňovaná v mnohých krajinách Európy, vrátane Slovenska.

 

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom