prosecco.sk banner

GEMIN Brut Nature Alvio Stramare Sui Lieviti Valdobbiadene Prosecco Supériore DOCG, 0,75l

NOVINKA Premium

Gemin Brut Nature Sui Lieviti Cavalier Alvio Stramare
Valdobbiadene Prosecco Supériore DOCG

Vinárstvo: Gemin spumanti
Zvyškový cukor: 0 g/l
Kategória:
Brut Nature
Odroda: 100% Glera
Kyseliny: 4,50 g/l
Tlak vo fľaši: 5 bar
Ročná produkcia: 1.000 fliaš
Objem: 0,75l
Alkohol: 11,50 %
Teplota pre servírovanie: 6-8°C
Skladovanie:
Chladné a tmavé miesto pri teplote 12-15°C korkom hore. Neodporúčame dlhodobo skladovať v chladničke.
 
"Stame vizhin" bol výraz, ktorým Alvio Stramare vyjadroval, akí dôležití sú ľudia okolo neho.
 
Bol to rozhodný, ironický muž a v mnohých ohľadoch mal vrodené nadšenie pre to, čo robil. Predovšetkým však neustále pil Valdobbiadene DOCG, aj keď niekedy časy neboli najlepšie;, vždy ho vyhlasoval za nápoj dokonalosti.
 
Práve v súvislosti s odchodom rytiera Alvia Stramareho sa rodina Gemin rozhodla naplniť fľaše limitovanej edície Valdobbiadene DOCG najvyššej kvality, venovanej práve Alviovi Stramaremu. Víno s mnohými podobnosťami s rytierom; Valdobbiadene D.o.c.g., ktoré je rozhodné, komplexné a zároveň s vynikajúcou sviežosťou, ktorá odoláva plynutiu času.
 
Zmes v tejto fľaši obsahuje prevažne hrozno odrody Glera. Ručne zbierané, vybrané z najlepších viníc a malé percento historickej autochtónnej vinnej révy, ktorá mu dodáva extra kyslé prvky. Opätovné kvasenie prebieha vo fľaši s následným odpočinkom a zrením na kaloch.
Zvláštnosťou tohto vína je, že sa na trh uvádza s prirodzene prítomnými kvasinkami.
 
Tak sa zrodilo toto Valdobbiadene DOCG na kvasinkových kaloch, Cuvée Cavalier Alvio Stramare, autentický produkt vynikajúceho územia.
Vinárstvo :
Gemin Spumanti
Objem:
0,75L
Obsah cukru:
0 g/l
Región:
Valdobbiadene
Výrobca: Gemin Spumanti
Dostupnosť: na sklade
20.79 bez DPH
24.95 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

 

Gemin Spumanti

GEMIN BRUT NATURE

Toto víno je vyrobené tradičnou metódou Sui Lieviti - fermentáciou vo fľaši.
Patrí k šumivému typu vína a pochádza z hrozna pestovaného iba vo Valdobbiadene DOCG.
Prítomnosť prírodných kvasiniek pôsobí ako prírodný konzervačný prostriedok, ktorý poskytuje mimoriadnu stráviteľnosť vďaka nulovému zvyškovému cukru (0 g / l) a veľmi malej prítomnosti siričitanov.

Farba Veľmi svetlá slamová
Perlivosť Jemná
Vôňa Svieža kvetinová
Chuť Suchá, chlebová kôrka
 

 

 
 
Gemin Spumanti

SPUMANTI GEMIN BORTOLOMIOL GUGLIELMO SRL

Príbeh vinárstva sa začína v roku 1978, keď Guglielmo Bortolomiol opúšťa rodinný podnik, ktorého súčasťou bol od 50. rokov 20. storočia, a založil Spumanti Gemin di Valdobbiadene.

Guglielmo, ktorý má rovnaké meno ako jeho otec, mal už od malička prezývku Gemin a preto sa tak rozhodol nazvať svoju novú spoločnosti. Názov zvolený na základe rodinnej tradície, naznačoval lásku Guglielma ku krajine a jej hodnotám.

Od roku 1985 sa spoločnosť neustále rozširovala. Postavila sa nová pivnica pre spracovanie hrozna a nové sklady. Vinárstvo Spumanti Gemin je lemované historickou oblasťou Prà dell'Ort, v ktorej má päť hektárov viníc v najlukratívnejších lokalitách medzi Riva de Milán, San Vito a San Marco. Tieto sú považované za jedni z najkvalitnejších oblastí vo Valdobbiadene.

Rok 1999 je rozhodujúcim bodom obratu, Paola Bortolomiol a jej manžel Alvio Stramare preberajú riadenie spoločnosti. Zachovávajú hodnoty Guglielma a neustále vinárstvo zlepšujú. Investujú do obnovy sídla, do nových technológii pre spracovanie vína, rozšírenia viníc. Taktiež do nových výsadieb a sofistikovaných zavlažovacích systémov.

Rodina však stále zostáva v centre všetkého: Paola a Alvio zapájajú do starostlivosti o vinárstvo aj svojich synov Luigiho, budúceho enológa, a dvojčatá Elisabettu a Luca. Novou generáciou je zaručená kontinuita rodinnej tradície, ktorá si zakladá na autenticite a tradícii regiónu.

V súčasnosti je spoločnosť známa a oceňovaná v mnohých krajinách Európy, vrátane Slovenska.